Azahriah a New York Timesnak: egy szabad országban nem helyes csendben maradni azért, mert félted a karriered
A New York Times cikkében az előadó szakmai karrierútján túl Orbán Viktorhoz való viszonya is szóba került.
A New York Times cikkében az előadó szakmai karrierútján túl Orbán Viktorhoz való viszonya is szóba került.
Az Európai Néppárt elnöke Orbán egykori szövetségeseként immár a semmiből előbukkant Tisza Pártot támogatja, amely meg akarja buktatni a kormányfőt.
Lehet esély arra, hogy Novák Katalin a kegyelmi botrány után valaha visszatérjen a nagypolitikába? Nem lenne könnyű. Mindenesetre a Fidesznek talán nincs ellenére, hogy Balog Zoltán úgy kezdte elismerni saját felelősségét K. Endre ügyében, hogy azzal segíthet feledtetni Novákét.
Az idén 45 éves HVG címlapjai jól mutatják, hogyan és merre kalandozott a rendszerváltás után, aztán a NER-korszakában a magyar külpolitika, azokon a szövetségi rendszereken belül, amelyeket egyébként önként vállalt.
A cikk – mely kitér a Magyar Péter-jelenségre is – az orbáni Magyarországot az EU legputyinbarátabb tagországának nevezi, ahol “az intézményes rubeljobboldal” van hatalmon.
Egy piros-fehér-zöld színű sállal kelt útra.
“Brüsszelnek van egy ilyen váladékos, nyálkás, csigaszerű jellege” – mondta a miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában.
A lap által emlegetett jogszabállyal összefüggő aggályok Orbán Viktor és Donald Trump idei floridai találkozójára is vonatkozhatnak, írja a lap.
Újraszámlálás ide, újraszavazás oda, a közgyűlés lesz a következő főpolgármester gerince. Gulyás szerint gyáva, a valóságban bölcs az Európai Bíróság (és a NATO), hogy csak a választás után megy neki Orbánnak. Közben Magyar bevihet egy újabb gyomrost a miniszterelnöknek, de a nagy veréshez máshogy kell bokszolnia. Az biztos: a szélsőjobboldali áttörés elmaradása is fáj Orbánnak, bár őt és elvbarátait még sokáig kell tűrjék a demokráciánk. Választási podcastunk utolsó előtti adása Ésik Sándorral és Nagy Iván Lászlóval.
A nyugati katonai szövetség tagállamait aggasztja a magyar kormány elköteleződése a Kreml mellett.
Felháborítónak és elfogadhatatlannak nevezte a napi 400 milliós bírságot.
Elindul a vérre menő kétéves maratonfutás, Magyar Péter és Orbán Viktor számára is élet-halál kérdése, hogy 2026-ban győzzön az országgyűlési választásokon – mondja Stefano Bottoni történész.
A Kínában gyártott elektromos autók versenytorzító állami támogatása miatt kivetett büntetővám jelentheti a casus bellit a Kína és az Európai Unió közötti kereskedelmi háborúban; a következő célpont pedig a kínai akkugyártás lehet, ahol az Unió belső piacán létesítendő üzemeknél is vizsgálhatják az anyacégek állami támogatását, keresztülhúzva Orbán álmait.
„Elindul a vérre menő kétéves maratonfutás, Magyar Péter és Orbán Viktor számára is élet-halál kérdése, hogy 2026-ban győzzön az országgyűlési választásokon” – mondja Stefano Bottoni történész a HVG hetilapnak.
A kormány többi tagjának sem lehet oka a panaszra, pedig Rogán Antalnak például csökkent a bevétele.
Közös nyilatkozatot tett a magyar miniszterelnök és a NATO főtitkára.
Politikai és személyi változások nélkül a Fidesz ki fog szorulni a centrális erőtér középpontjából, és ezzel Magyar Péter pártjának további erősödéséhez járulhat hozzá – ez a tanulsága a vasárnapi választásoknak az Orbán-kormány szempontjából. A pályamódosításnak még a szándéka sem látszik.
Orbán Viktor szeretné, ha Magyarország olyan különleges státuszt kapna, amely lehetővé teszi, hogy semmilyen formában ne vegyen részt a NATO területen kívüli misszióiban. Ezzel újabb frontot nyit a NATO-val és az EU-val mostanában nem éppen harmonikus viszonyban. Jens Stoltenberg egyenesen a kelet-európai NATO-tagok rigai csúcstalálkozójáról érkezik, ahova Sulyok Tamás államfő nem ment el.